Ranking kredytów samochodowych 2015

kredyt-samochodowy1-300x208Serwis Totalmoney.pl opublikował ranking kredytów samochodowych dla aut używanych. Cieszymy się że dwa banki z którymi ściśle współpracujemy czyli Getin Bank i BGŻ BNP Fortis uplasowały się w zestawieniu na najwyższych pozycjach. Staramy się zawsze wybierać najlepszą ofertę kredytu spośród tych oferowanych przez banki. Cieszymy się że nasi dwaj kontrahenci oferują finansowanie na korzystnych i przejrzystych warunkach.

Totalmoney.pl przeprowadził ranking przez porównanie ofert banków udzielających kredyty samochodowe. Oceniana oferta dotyczyła kredytu, który będzie przeznaczony na sfinansowanie zakupu samochodu używanego. O udzielenie kredyt ubiega się trzyosobowa rodzina, jej miesięczne dochody wynoszą niemal 4 400 zł netto. Klienci nie spłacają innych zobowiązań wobec banków, a otrzymany kredyt chcą spłacać przez 5 lat.

Auto używane, nad którego zakupem zastanawiają się nasi klienci, to Opel Astra IV generacji, który bramy gliwickiej fabryki opuścił w 2012 roku. Samochód napędza benzynowy silnik 1.4 Turbo Ecotec o mocy 140 KM. Deklarowany przez sprzedającego przebieg auta wynosi 86,5 tysiąca kilometrów a cena – 41 900 zł. Nasi klienci część kosztów zakupu pokrywają z własnych środków. Dlatego też są zainteresowani kredytem w wysokości 33 520 zł. Sprawdzamy, który bank zaproponował najatrakcyjniejsze warunki finansowania.

rank

Najwyższy stopień podium przypadł Getin Bankowi, który oferuje naszym klientom kredyt z oprocentowaniem 5,99% w skali roku oraz prowizją za udzielenie na poziomie 1%. Przełoży się to na 654,42 zł miesięcznej raty oraz łączne koszty kredytu w wysokości 5 734 zł.

Zajmujący drugą pozycję mBank oferuje naszym klientom kredyt z oprocentowaniem 4,89% w skali roku i prowizją wynoszącą 5%. Oznacza to, że kredyt będzie kosztował naszych klientów na przestrzeni pięciu lat 6 251 zł, a co miesiąc obciąży ich budżet ratą w wysokości 662,45 zł.

Co ciekawe, znajdujący się na trzecim miejscu, Bank BGŻ BNP Paribas proponuje kredyt z oprocentowaniem takim jak u zwycięzcy zestawienia. Niestety, bank ten nalicza wyższą prowizję (aż 5%), dlatego też miesięczna rata wyniesie 673,79 zł, a całkowity koszt kredytu sięgnie 6 908 zł.

Miesięczna rata kredytu w tym banku wyniesie aż 753,25 zł, a łączne koszty sięgną 11 675 zł. To o prawie 6 tysięcy więcej niż u zwycięzcy rankingu, czyli Getin Banku.

Jak widać, kredyt w Getin Banku jest najlepszym rozwiązaniem dla osób poszukujących sposobu sfinansowania zakupu auta. Na dobre oferty mogą także liczyć klienci, którzy udadzą się do mBanku oraz BGŻ BNP Paribas. Gorsze warunki czekają na klientów Banku Pekao SA oraz Credit Agricole Banku Polska.

Jeśli jesteś zainteresowany kredytem samochodowym skontaktuj się z nami:
Komis Samochodów Używanych „Dan-Car”
tel. 601 058 937

Back to top